Oryginalna, gruzińska woda BORJOMI

Naturalna gazowana woda mineralna pochodzenia wulkanicznego z Gruzji.

Borjomi rodzi się w wulkanicznych głębinach Gruzji. Zanim dotrze do powierzchni ziemi pokonuje ponad 8 kilometrów, wzbogacając sie po drodze o unikalną kompozycję minerałów. To tej niezwykłej podróży Borjomi zawdziędza swój niepowtarzalny smak i bardzo wysoką mineralizację.

Ujęcie wody BORJOMI mieści się w położonym od 850 do 2500 m nad poziomem morza Parku Narodowym Borjomi-Kharagauli. Działają tam 22 studnie, z czego tylko 9 służy do pozyskiwania wody, a pozostałe do monitoringu złóż. To wyjątkowo czysty ekologicznie teren. BORJOMI trafia na powierzchnię wypychana przez dwutlenek węgla z głębokości od 8 do 10 kilometrów. W złożu ciecz ma wysoką temperaturę, dzięki czemu w trakcie wypychania na powierzchnię wypłukuje składniki mineralne z warstw geologicznych pokrywających złoże. Jest przy tym naturalnie nasycana dwutlenkiem węgla. Tuż po wydostaniu się na powierzchnię, temperatura cieczy plasuje się na poziomie od 38 do 41°C. Stopień mineralizacji wynoszący od 5,5 do 7,5 g/l pozwala zaklasyfikować BORJOMI do wód o właściwościach leczniczych, które jednakże bez przeszkód można spożywać na co dzień.

Dlaczego warto ją pić?

Woda mineralna BORJOMI nasycona jest kwasem węglowym i dwutlenkiem azotu. Dzięki temu wpływa kojąco na schorzenia żołądka, jelit, wątroby, a także dróg moczowych i nerek. Korzystnie działa na przemianę materii. Systematyczne picie przynosi poprawę procesów trawiennych, eliminuje zgagę i uczucie ciężkości. Bogactwo minerałów wpływa też na polepszenie ogólnego samopoczucia. Warto sięgać po tę wodę w celu oczyszczenia organizmu z toksyn, odtworzenia równowagi biologicznej i uzupełnienia niedoborów cennych składników mineralnych. Odpowiednie nawodnianie organizmu dodaje energii i wzmacnia. Wydobyciem i konfekcjonowaniem produktu zajmuje się spółka IDS BORJOMI Beverages Co. N. V. w Gruzji. Firma „PiastPoL” jest wyłącznym importerem i dystrybutorem wody mineralnej BORJOMI na rynku polskim.

PiastPoL Spółka Jawna | 22 8120712 | kontakt@piastpol.pl | Kolumba 26 | 02-288 | Warszawa | woj. mazowieckie