Woda "Źródła PiastPoL"

Oryginalna woda "Źródła PiastPoL" polecana jest każdemu, bez względu na wiek i stan zdrowia. Można pić ją codziennie, w dowolnych ilościach. Eksperci przypominają, że każdego dnia człowiek powinien wypijać co najmniej 1,5-2 l płynów, lecz przy wzmożonej aktywności fizycznej lub wysokiej temperaturze powietrza ta ilość wzrasta.

Ujęcie "Źródło PiastPoL" znajduje się na terenie idealnie czystych terenów Obszaru Chronionego Krajobrazu Dorzecza Jeziorki w gminie Pniewy na Mazowszu. Nasza woda źródlana pochodzi z pokładów głębinowych, gwarantujących naturalnie nieskazitelną czystość. Fakt ten eliminuje potrzebę dezynfekcji, zatem nasza woda jest wodą „żywą”, z naturalną mikroflorą, która jest niezbędna dla zachowania równowagi mikrobiologicznej w przewodzie pokarmowym. Właśnie za sprawą wyjątkowej czystości, walorów smakowych i odpowiedniego nasycenia minerałami, woda "Źródła PiastPoL" jest idealnym składnikiem codziennej diety dla całej rodziny.

W diecie dziecka

Pamiętajmy, że woda jest jednym z głównych składników ludzkiego organizmu. Jest niezbędna w transporcie składników odżywczych i odpowiada za prawidłowy przebieg wszelkich procesów metabolicznych. Rodzice nie powinni lekceważyć znaczenia dobrej jakości wody źródlanej w codziennej diecie dzieci już od pierwszych miesięcy życia. Warto pamiętać, że powinna ona służyć nie tylko do picia, ale również do przygotowywania posiłków, w tym mleka modyfikowanego, zupek i przecierów. Dziecko w wieku od 1 do 3 lat powinno wypijać nawet 1300 ml płynów dziennie. W doborze wody źródlanej przeznaczonej dla dzieci i niemowląt należy zwrócić uwagę na to, aby była ona naturalna i optymalnie zmineralizowana. Niemowlętom należy podawać wodę źródlaną nisko sodową, zawierającą mniej niż 20 mg sodu na litr i nisko zmineralizowaną, to jest zawierającą mniej niż 500 mg rozpuszczonych składników mineralnych na litr. Nasza woda źródlana jest zatem idealnym produktem również dla najmłodszych konsumentów.

W diecie dorosłego człowieka

Od lat eksperci w dziedzinie żywienia przypominają o znaczeniu odpowiedniego nawodnienia organizmu dla naszego zdrowia i samopoczucia. Wprawdzie liczba konsumentów wód źródlanych rośnie, jednak wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z nieprawidłowego nawadniania. Większość z nas sięga po szklankę dopiero, gdy odczuje pragnienie. Tymczasem jest to już pierwszy objaw odwodnienia organizmu. Eksperci szacują, że co najmniej 1,5 litra dziennego spożycia wody w diecie dorosłego człowieka powinno pochodzić z płynów, reszta zaś z pokarmów stałych. A w ciągu dnia przeciętnie wydalamy z organizmu nawet 2,5 litra płynów. Te straty koniecznie trzeba nadrobić. Woda "Źródła PiastPoL" to doskonały składnik codziennej diety, bez względu na wiek, rodzaj aktywności i stan zdrowia każdego dorosłego człowieka. Aby prawidłowo nawadniać organizm, należy pić często, lecz w małych ilościach. Tylko wtedy nawodnienie będzie systematyczne, a organizm będzie miał czas na przetworzenie napoju w płyny ustrojowe. Picie naraz zbyt dużych ilości powoduje zwiększone wydalanie płynów z moczem lub potem, co niestety przynosi odwrotne rezultaty. Nie zapominajmy też o zwiększonym zapotrzebowaniu na wodę w czasie gorączki lub problemów żołądkowo-jelitowych. Wtedy nasz organizm potrzebuje jeszcze więcej cennych składników mineralnych.

Poniżej prezentujemy podstawowe wyniki badań składu fizykochemicznego "Źródła PiastPoL" przeprowadzonych przez Państwowy Zakład Higieny w Poznaniu.

Certyfikat HACCP Certyfikat ISO


Producent wody "Źródła PiastPoL" jest członkiem stowarzyszenia "Woda w domu i w biurze" należącego do europejskiej organizacji producentów wód butelkowanych "Watercoolers Europe".PiastPoL Spółka Jawna | 22 8120712 | kontakt@piastpol.pl | Kolumba 26 | 02-288 | Warszawa | woj. mazowieckie